RK73H2HTTE5100F
RK73H2HTTE5100F
Enlarge
For Reference Only
Part Number RK73H2HTTE5100F
LIXINC Part # RK73H2HTTE5100F
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Category
Description RES 510 OHM 1% 3/4W 2010
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RK73H2HTTE5100F PCB Footprint and Symbol
RK73H2HTTE5100F Specifications
Part Number:RK73H2HTTE5100F
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :0.75W, 3/4W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :510 Ohms
Supplier Device Package :2010
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%