RK73H2ATTD1504F
RK73H2ATTD1504F
Enlarge
For Reference Only
Part Number RK73H2ATTD1504F
LIXINC Part # RK73H2ATTD1504F
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Category
Description RES 1.5M OHM 1% 1/4W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RK73H2ATTD1504F PCB Footprint and Symbol
RK73H2ATTD1504F Specifications
Part Number:RK73H2ATTD1504F
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :1.5 MOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±400ppm/°C
Tolerance :±1%