RK73H1HTTC2323F
RK73H1HTTC2323F
Enlarge
For Reference Only
Part Number RK73H1HTTC2323F
LIXINC Part # RK73H1HTTC2323F
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Category
Description RES 232K OHM 1% 1/20W 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RK73H1HTTC2323F PCB Footprint and Symbol
RK73H1HTTC2323F Specifications
Part Number:RK73H1HTTC2323F
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :0.05W, 1/20W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :232 kOhms
Supplier Device Package :0201
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±1%