CL31B103KGFNNNE
CL31B103KGFNNNE
Enlarge
For Reference Only
Part Number CL31B103KGFNNNE
LIXINC Part # CL31B103KGFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Category
Description CAP CER 10000PF 500V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CL31B103KGFNNNE PCB Footprint and Symbol
CL31B103KGFNNNE Specifications
Part Number:CL31B103KGFNNNE
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10000 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :500V