MBRF30L45CTG
MBRF30L45CTG
Enlarge
For Reference Only
Part Number MBRF30L45CTG
LIXINC Part # MBRF30L45CTG
Manufacturer onsemi
Category
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220FP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MBRF30L45CTG PCB Footprint and Symbol
MBRF30L45CTG Specifications
Part Number:MBRF30L45CTG
Brand:Texas Instruments
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :15A
Current - Reverse Leakage @ Vr :650 µA @ 45 V
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature - Junction :-55°C ~ 150°C
Package / Case :TO-220-3 Full Pack
Product Status :Active
Reverse Recovery Time (trr) :-
Speed :Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :TO-220FP
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :500 mV @ 15 A
The Products You May Be Interested In
BAV70,235 BAV70,235 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 46153
More on Order
BAV70,215 BAV70,215 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 44893