BAT30CWFILM
BAT30CWFILM
Enlarge
For Reference Only
Part Number BAT30CWFILM
LIXINC Part # BAT30CWFILM
Manufacturer STMicroelectronics
Category
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BAT30CWFILM PCB Footprint and Symbol
BAT30CWFILM Specifications
Part Number:BAT30CWFILM
Brand:Texas Instruments
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :300mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :5 µA @ 30 V
Diode Configuration :1 Pair Common Cathode
Diode Type :Schottky
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature - Junction :150°C (Max)
Package / Case :SC-70, SOT-323
Product Status :Active
Reverse Recovery Time (trr) :-
Speed :Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :530 mV @ 300 mA
The Products You May Be Interested In
BAV70,235 BAV70,235 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 46153
More on Order
BAV70,215 BAV70,215 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 44893