MBRF30L45CTHC0G
MBRF30L45CTHC0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number MBRF30L45CTHC0G
LIXINC Part # MBRF30L45CTHC0G
Manufacturer Taiwan Semiconductor
Category
Description DIODE ARRAY SCHOTT 45V ITO220AB
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MBRF30L45CTHC0G PCB Footprint and Symbol
MBRF30L45CTHC0G Specifications
Part Number:MBRF30L45CTHC0G
Brand:Texas Instruments
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :30A
Current - Reverse Leakage @ Vr :400 µA @ 45 V
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature - Junction :-55°C ~ 150°C
Package / Case :TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Product Status :Active
Reverse Recovery Time (trr) :-
Speed :Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :ITO-220AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :740 mV @ 30 A
The Products You May Be Interested In
BAV70,235 BAV70,235 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 46153
More on Order
BAV70,215 BAV70,215 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 44893