AZ23C47-7
AZ23C47-7
Enlarge
For Reference Only
Part Number AZ23C47-7
LIXINC Part # AZ23C47-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Category
Description DIODE ZENER ARRAY 47V SOT23-3
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AZ23C47-7 PCB Footprint and Symbol
AZ23C47-7 Specifications
Part Number:AZ23C47-7
Brand:Texas Instruments
Configuration :1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :-
Impedance (Max) (Zzt) :100 Ohms
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-65°C ~ 150°C
Package / Case :TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :300 mW
Product Status :Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :SOT-23-3
Tolerance :±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :-
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :47 V