CL21B104KBFWPNE
CL21B104KBFWPNE
Enlarge
For Reference Only
Part Number CL21B104KBFWPNE
LIXINC Part # CL21B104KBFWPNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Category
Description CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CL21B104KBFWPNE PCB Footprint and Symbol
CL21B104KBFWPNE Specifications
Part Number:CL21B104KBFWPNE
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :0.1 µF
Failure Rate :-
Features :Open Mode
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V